Büyükler İçin Tütü Etek Yapımı Malzemeleri

Bu yazımda büyükler için tütü etek yapımı malzemelerini konu aldım. Tütü etekler küçükler için olduğu kadar büyüklerin de severek giydiği kıyafetler arasında yer alıyor. Büyükler için tütü etek yapımı için gerekli olan malzemeler diğer tütü modellerinden biraz daha farklı ve bağlamalı tütü etek istemeyenler için biraz da dikiş becerisi gerektiriyor.

 

Çünkü büyükler için tütü etekler yalnızca tül ve bel lastiğinden değil bunların yanı sıra etek astarının kullanılmasını gerektiriyor. Hem dizaltı tütü etek modellerinde hem de maksi boy tütü etek modellerinin her ikisi için yine etek için astar olmazsa olmaz tütü etek malzemelerinden biri.

Büyükler için tütü etek yapımında bağlama modeller kullanılsa da, gerek eteğin boyu, gerekse bel kısmının bebeklerden ve çocuklardan daha büyük oluşu nedeniyle, bağlama tütü etekler kolayca deforme olabiliyor. Bu nedenle büyükler için tütü etek hazırlamak istiyorsanız mutlaka dikiş makinesi kullanarak gerçekten kaliteli ve kullanışlı modeller hazırlayabilirsiniz.

Büyükler için tütü etek yapımı için öncelikle kullanılması gereken malzemeleri hazırlamalıyız.

Tütü Etek Hazırlamak İçin Malzemelerimiz:

2 Metre uzunluğunda mümkünse saten astar

1 Metre kalın elastik bel lastiği

Kabarık bir tütü etek için 12 metre uzunluğunda tütü tülü, büyükler için kristal tül, grek tül gibi çiçekçi malzemelerinden tütü etek hazırlanmaz. Sitemizden özel tütü tülüne yakında ulaşabilirsiniz.

Tülle ve astarla aynı renklerde dikiş ipliği

Dikiş makinası ve varsa overlok makinası işimizi görecektir.

Bir sonraki yazımızda büyükler için tütü etek nasıl dikilir konusunu ele alacağım. Sitemizi takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalınız.

 

(Visited 392 times, 1 visits today)

Benzer Yazılar

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.