Tütü Eteklerimiz Küba’da

Merhaba, aslında uzunca bir zamandır bu yazımı hazırlamayı düşünüyorum. Kısmet bu güneymiş. Tütü eteklerimiz Küba’da başlığı ile hazırladığım bu yazımda tütü etek modelleri içinde hem benim hem de müşterilerimin beğendiği modelleri sizlerle de paylaşmak istedim. Yaklaşık birkaç hafta önce tanışmaktan ve fikirlerinden çokça yararlandığım için mutluluk duyduğum bir müşterime özel hazırlıklara başladım. Hanımefendinin nikah için kendisine ve nedimelerine tütü etek hazırlayacaktım. Hazırlanan kıyafetler Küba’da yapılacak nikah töreninde kullanılacaktı.img-20160925-wa0000
Bu nedenle her zamanki gibi dikkatli ve gerçekten Küba’ya gitmeye değecek bir çalışma olmalıydı.
Karşılıklı görüşmelerden ve fikir alışverişlerinden sonra ortaya çıkan çalışmalar için yalnızca kendi emeğim olarak söz etmem yanlış olur. Mesleği mimarlık olan müşterimin tasarım konusundaki açık fikirlerini taktir etmemek mümkün değil. Ortaya çıkan çalışma hem kreasyon hem de tasarım olarak gerçekten farklı, güzel bir iş oldu.

Beyaz renkte hazırlanan ve çiçeklerle süslenen beyaz soft pileli tütü etek modeli tam anlamıyla değerli müşterimin tasarım çalışması oldu diyebilirim. Etekleri hazırlarken bu fikri ortaya attığında hem şaşırmış hem de gerçekten nasıl bir görüntü çıkacağını merak etmiştim. Müşterimin çiçekçide geçirdiği iki saati de atlamamak gerekiyor.
Tasarımda 4 kat tül ve tül içlerinde yapay çiçeklerle çok daha farklı ve sıradışı bir tütü etek modeli ortaya çıktı.
Beyaz tülün özel günlere ilham katan estetik duruşunun yanında nedimeler için hazırlanan pembe tütü etekler çok daha özel bir kombinin birer parçası oldular.

img-20160925-wa0001Eteklerde astar olarak likralı vücudu terletmeyen ve hem rahat hem de kolay bir kullanım sunan satenler tercih edildi. Çok daha kabarık bir görünümü elde edebilmek için kullanılan kolalı tüller 4 kat olarak dikildi. Bel bölümlerinde yine çift taraflı saten kurdele ile biraz daha şık ve spor bir hava yakalayan tütü etekler hem emeğimize hem de harcanan zamana değdi diyebiliriz.

Küba’da gerçekleştirilen nikah törenine kalabalık bir arkadaş grubuyla katılan mutlu çiftimizin rüya gibi bir törenle dünya evine girdikleri bu mutlu günlerinde benim de bir katkım olduğu için gerçekten mutluluk ve gurur duyduğumu söylemeden geçmeyeyim.

Bu arada tütü eteklerimin de artık Türkiye sınırlarından bir başka ülkeye bir başka kıtaya kadar ulaşması da çalışmalarımın artık hak ettiği değeri almaya başladığının birer göstergesi oldu. Titizlikle hazırladığım tütü modellerinin bir diğerinin aynı olmadığını hemen her etek için farklı model ve metodlar deneyerek her geçen gün kendimi geliştirdiğimi de belirtmeliyim. img-20160925-wa0002

Özel günlerin masalsı kıyafetleri olarak tanımladığım tütü modelleri, yalnızca bir etek dikimi ve satışı değil, bu özel günlerin bendeki birer hatırası olarak da bakıyorum. Çünkü müşterilerimin mutluluğu gerçekten beni de mutlu ediyor, onların mutluluklarında küçük de olsa bir katkı sağladığımı düşünmek çalışma aşkımı katladığı gibi, işlerimde biraz daha disiplinli ve titiz olmam gerektiğini her seferinde bana hatırlatıyor.

Mutlu çiftimize mutluluklarının bir ömür boyu artarak sürmesini diliyorum.

(Visited 218 times, 1 visits today)

Benzer Yazılar

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.