Dikilerek Hazırlanan Kurdeleli Tütü Etek Modeli

Tütü modelleri sitemizde pek çok bağlama tütü etek modelleri ve tütü yapımı yazılarını bulabilirsiniz. Ancak tüm tütü etekler bağlanarak yapılmıyor. Tütü etek modelleri arasında dikiş makinası kullanılarak yapılan modeller de var.

kurdeleli tutu etek modelleriBu yazımda sizlerle bağlama tütü etek modelleri yerine dikilerek hazırlanan kurdeleli tütü modeli örneğinden bahsetmek istiyorum.

kurdeleli tutu etek modelleri2Mavi renk tütü tülü kullanılan modelde, ilk göze çarpan tütü etek modelinde kullanılan kurdele ayrıntısı. Kurdele tülün alt kısmına katlanarak dikilmiş. Ortaya çıkan model, hem kabarık tütü etek hem de kolay kolay deforme olmayan defalarca kolaylıkla giyilebilir bir tütü etek modeli.

Beyaz kurdele ve yine bel bölümünde beyaz saten kullanılarak hazırlanmış. Kurdele hem eteğe çok özel bir hava katarken aynı zamanda eteğin daha kabarık durmasına da yardım ediyor. kurdeleli tutu etek modelleri3Giyildikten sonra görseldekinden çok daha kabarık bir eteğe sahip olabilirsiniz.

Tütü etek modelleri arasında benim de çok beğendiğim dikilerek hazırlanan kurdeleli tütü etek modelinde unuttuğumuz tek ayrıntı, bel bölümünde kemer havası katacak olan fiyonk kurdele kullanılmamış olması. Bu şekliyle de gerçekten göze hoş gelen tütü etek modeli için kemer bölümünde kullanılacak yine mavi ve tonlarındaki kurdele ayrıntısı tütü eteğin biraz daha hareketlenmesine ve hemen dikkat çekmesini sağlayacaktır.

(Visited 1.308 times, 1 visits today)

Benzer Yazılar

Sevebilirsin...

3 Yanıt

 1. özlem dedi ki:

  etek güzel ama nasıl kesip diktiğinizi de anlatırsanız iyi olur.

 2. Nihal dedi ki:

  Merhabalar ellerinize sağlık bir düredir bu modele takmış durumdayım iki defa denedim fakat bu kabarıklığı yaklayamadım 8 kat tül yapmama ragmn olmadı bir çok kişiye sordum lütfen anlattmısınız . Tşklr

  • admin dedi ki:

   Uzun süredir tütü etek nasıl dikilir, tütü etek dikerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini detaylı olarak anlatmak için bir yazı kaleme almayı düşünüyorum. Ancak yoğunluğum nedeniyle bir türlü fırsat bulamıyorum. İlk fırsatta sizlere çok özel bir dikim yöntemi kabarıklığı sağlamak için kendi bulduğum bir çözüm yolunu anlatacağım. Hem de öyle 8 kat tül kullanmadan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.