Tütü Yapımı Herkes Yapabilir

Merhaba, sizlere 1 yaş için kolay tütü yapımını anlatacağım. Bunun için öncelikle tütü yapımı malzemeleriyle işe başlayalım.

Malzemelerimiz;

1

 

Tütü tülü (Kristal Tül) Yaklaşık olarak 3metre gerekiyor.

Beyaz ya da kırmızı kurdele, 2cm genişliğinde ve 45cm uzunluğunda çok yumuşak olmayan bel lastiği, iğne iplik ve makas. Tüm malzememiz bu kadar.

2

Tütü Yapımı: Öncelikle bu tütü modelinde iki farklı renkte tütü kullanacağım. Bunlardan biri lila diğeri ise pembe. Tüllerimizi 15 santimetreye 50 santimetre uzunluğunda keserek hazırlıyoruz. Bolca hazırlamak bağlarken işinizi kolaylaştırır.

 

Şimdi sırada bel lastiği var. Bel lastiğimizin iki ucunu iğne iplik yardımıyla dikiyoruz.

3

4

5

 

Dikiminizin sağlam olması gerekli, yoksa bağlama işleminde ya da giyilmesi sırasında açılabilir. Kenarlarının dikimine de özen gösterilmeli, bu bölümün de açılması kötü bir görüntüye sebep olabiliyor.

Lastiğimiz hazırlandıktan sonra, bir askı yardımıyla bel lastiğini askıya gergin olacak şekilde geçiriyoruz.

6

 

Şimdi sırada tüllerimizi bağlamak var. Kestiğimiz ve hazırladığımız tüllerimizden birer tane alarak ucuca gelecek şekilde üst üste koyuyoruz.

7

Daha sonra tülleri bellerinden sıkarak ikiye katlıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, tüllerin iki ucunun da aynı hizada olması.

 

Bağlama adımı düzgün bir tütü etek için son derece önemli. Önce katladığımız tülün kat bölümünü bel lastiğinin arasından geçiriyoruz.

8

9

 

Lastiğin arasından geçtikten sonra şekildeki gibi bir halka ortaya çıkmalı. Düğümü bu halka üzerine kuracağız.

10

 

Tüllerin aşağıda kalan kısmını alıp, oluşturduğumuz halkanın içinden geçiriyoruz. Böylece düğüm için ilk adımı atmış oluyoruz.

11

 

Biraz daha çekerek, düzgün bir bağlama şekli elde edilmesini sağlamak önemli. Lastiği katlayacak kadar da çok çekilmemeli. Çünkü bel kısmının sert ve dik olması gerekiyor.

12

 

Az önceki aşamaları takip ederek, tütü bağlama işlemine devam edelim. Arada bir sıraların sık olması için elinizde rötuşlar yapabilirsiniz.

13

 

Askının her iki tarafındaki lastiğe tütü tüllerini bağladıktan sonra sırada kurdele seçimi var. İster kırmızı isterseniz beyaz kurdele seçebilirsiniz. Ben bu çalışmam için kırmızı kurdeleyi tercih ettim.

Hazırladığınız kurdelenizi yine iğne ve iplik yardımıyla tütü eteğe sağlam bir şekilde dikin.

14

 

Bu modelim cep telefonu ile çektiğim için renkleri tam belli olmuyor, ancak çift renkli, pembe ve lila hoş bir uyum sağladı.

15

 

Kurdeleyi diktikten sonra çok daha güzel bir görünüm aldı. Ne dersiniz?

16

 

Dilerseniz sizler hem tütü tüllerinin rengini, hem de kurdele rengini değiştirebilirsiniz.

 

(Visited 74 times, 1 visits today)

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.