Pudra Beyaz Kemerli Tütü Etek

pudrabeyaztutuetek

Tütü etekleri hazırlarken çift renkler kullanmak daha güzel modeller elde etmemi sağladı. Yeni hazırladığım pudra beyaz kemerli tütü etek yapımı diğerlerine göre biraz daha zahmetli olsa da görsel olarak gerçekten çok estetik ve bir o kadar da dayanıklı bir model oldu. Çünkü diğer tütü etek modelleri kolayca kırışıp şeklini kısa sürede kaybedebiliyor. Pudra beyaz kemerli tütü etek çok sık ve sıkı olarak bağlandığı için çok daha dayanıklı bir model oldu. Buna bağlı olarak da elbette kullanılan tüller de artıyor. Söz gelimi normal tütü eteler için yaklaşık olarak 2-2,5 metre tül gerekirken, kemerli modellerde bu uzunluk 3-3,5 metre arasında gerçekleşti.

Pudra beyaz kemerli tütü etek için düğümlerin dışa gelmesini sağlayarak daha kabarık olması yerine biraz daha aşağıya doğru şekil almasını istedim.

pudrabeyaztutuetek_2Bu etek modelinde stantart bel lastiği yerine çok daha özel bir lastik kullandım. Genişliği 3cm olan lastikleri tek kat yerine iki kat bağlayarak çok daha sert ve sıkı bir kemer haline geldi. Bu kemer üzerine çok sıkı bir şekilde bağladığım kristal tüllerle adeta kemer bölümü işlemeli bir hal aldı. Tütü etek yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da tülün sıkı değil, gerçekten sıkı olması. Bu şekilde çok daha düzgün ve gerçekten sağlam bir tütü etek yapabilirsiniz.

Bu tütü modeline en çok yakıştığını düşündüğüm kurdele ise kırmızı oldu. Küçük kızıma da çok yakıştığını söylemek istiyorum.

Pudra beyaz kemerli tütü etek yaparken petek tül yerine çok daha ışıltılı olan kristal tül tercih ettim. Petek tüle oranla çok daha pahalı olsa da gerçek bir tütü yapmak için mutlaka kristal tül kullanılmalıdır diye düşünüyorum.

pudrabeyaztutuetek_3Yazılarımda sıklıkla yer verdiğim bir konuyu da burada yeniden dile getirmekte yarar var. Tütü etek hazırlarken bağlamaktan ziyade tütü tülünün aynı boylarda ve titizlikle kesilmesi büyük önem taşıyor. Keskin bir makasınız ve biraz da oran ve mesafeler konusuna yatkınlığınız varsa. Kolayca tütü tüllerinizi hazırlayabilirsiniz. Benim önerim mutlaka bir masa üzerinde çalışmanız. Bu sayede çok daha hızlı ölçüm ve kesim işlerinizi yapabilirsiniz.

 

(Visited 186 times, 1 visits today)

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.