Kırmızı Siyah Tütü Etek

siyahkirmizitutuetekBirkaç gündür yeni tütü etek modelleri üzerinde çalışıyor ve bunları sizlerle paylaşıyorum. Yeni hazırladığım kırmızı siyah tütü etek modelini beğeninize sunuyorum. İki kat şeklinde tasarladığım tütü etek modelinde siyah ve kırmızı kristal tül kullandım. Tüllerin kat kat nasıl yapıldığını ve tüllerin bağlanma şekillerini bir sonraki yazıma yetiştirmeyi düşünüyorum.

Öncelikle pek çok tütü etek modelinin ağırlıklı olarak tek renk olarak hazırlanması dikkatimi çekti. Bu nedenle ben de iki farklı renkte ve bunların birbirine karışmadan adeta kat kat nasıl yapılabileceğini düşündüm. Birkaç denemeden sonra olması gereken modeli bulduğumu düşünüyorum ne dersiniz?

Siyah tülleri çok daha geniş bir ene sahip olacak şekilde kestim. Normal bağladığım tütü tüllerinin neredeyse iki katı. Çünkü normal tütü tüllerinin genişliğini 12,5cm olarak hazırlarken, siyah tütü tülleri için 25cm eninde ve uzunluğu 50cm olacak şekilde hazırladıktan sonra düğümleme işlemine başladım.

kirmizisiyahtutuetekHemen tüm tütü modellerinde olduğu gibi kabarık siyah kırmızı tütü etek elde edebilmek için kıyafeti daha havalı göstermenizi sağlayacak olan tekniği uyguladım. Tekniğe kısaca değinecek olursak, düğümün kat kısmı içeride kalacak şekilde bağladım. Böylece tül biraz daha kabarık bir görünüm kazanabiliyor.

İlk yaptığım tütü etek modeline bakarsanız oradaki yakın çekimde tütü etek tülünün bağlanmış halini görebilirsiniz.

Kırmızı tüllerin biraz daha yukarıda olmasını ve adeta üst kat olarak görülebilmesi için kırmızı tüllerin boyunu siyahlara oranla daha kısa tutmanız yeterli oluyor. Bunun için siyah tüllerin boyundan yaklaşık olarak 10cm daha kısa kırmızı tüller keserek bağlandıktan sonra sanki yeni bir tütü katı gibi görünmesini sağlamış oldum.

Kırmızı siyah tütü etek modeli için yine kırmızı geniş saten kurdele kullandım. Diğer renkler de elimde mevcuttu fakat en çok kırmızı kurdelenin yakıştığını düşünüyorum. Siyahın asil duruşunun önünde kırmızının albenisi gerçekten iyi bir ikili oluşturdular. Normalde tütü eteklerde bu model için keçe puantiyeler düşünmüş olsam da bu sade modeli çok beğendiğim için puantiyeler kullanmadım.

Sade olduğu kadar oldukça dikkat çekici kırmızı siyah tütü etek modelini beğenmenizi ümit ediyorum. Bir sonraki yazımda ve yeni modelimde görüşmek üzere.

 

(Visited 315 times, 1 visits today)

Benzer Yazılar

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.