Yaptığım İlk Tütü Etek

Tütü etek paylaşımlarımı yaptığım bloğumda sizler için farklı örneklerdeki tütü etekler bulmaya çalışıyorum. Ancak bunun yanında kendim de tütü etek yapmaya karar verdim. Bunun için gerekli olan malzemeleri hazırlayarak işe başladım.

Kristal tül kullanarak yaptığım ilk modeli beğeninize sunuyorum. Aslına bakarsanız biraz acemice hazırlansa da benim çok hoşuma gitti. Boyutunu küçük kızıma göre uyarlamaya çalıştım. İlerleyen yazılarımda tütü etek modelleri hakkında paylaşımların yanında kendi hazırladığım tütü etekleri de buraya eklemeyi düşünüyorum.

İlk Yaptığım Tütü Etek ModeliTütü etek için elimde çok fazla ve farklı reklerde tüller mevcut. Ben bunlardan lilayı tercih ettim. Kızımın beden özelliklerine uygun olarak kestiğim kristal tülü yine 1cm genişliğindeki bel lastiği kullanarak bağlamaya başladım.

Daha kolay bağlayabilmek için kimileri kağıt havlu, sandalye gibi gereçlere bağlayarak tülleri bağlasalar da ben bunu dizimde çok daha hızlı bir şekilde yapabildim. Tüllerin, bel lastiğinin ve kesim işlemlerini saymazsak oldukça hızlı bir şekilde düğümler atarak yaklaşık olarak yarım saatte tamamladığımı söyleyebilirim.

Ancak ilk denemeye göre biraz basit gibi görünse de farklı modeller oluşturabilmenin yolu ancak deneme yanılma yöntemi. Ben de bu çalışmaları ilerleyen günlerde artırarak çok daha farklı tütü etek modelleri oluşturmayı hedefliyorum.

Tütü Etek ModelimTütü etek modelinin resmini çektikten sonra atladığım önemli bir şey olduğunu farkettim. Tütü eteğin en gösterişli kısmı olan kurdela! Hemen bir kurdela hazırlayıp tütü eteğime sabitledim. Yaptığım ilk tütü etek umarım beğenirsiniz. Ben çok beğendim. Resimlerdekinden çok daha iyi bir görünüme sahip. Ancak ben cep telefonuyla çektiğim için (telefonun kamerası pek kaliteli değildi) görüntü çok kaliteli değil.

Tütü etekler bildiğiniz gibi yalnızca çocuklar ve bebeklerde değil, yetişkin bayanların da ilgisini çekiyor. Ülkemizde çok yaygın olmasa da Avrupa’da oldukça popüler kıyafetler arasında. Ancak yetişkinleri için hazırlanacak olan tütü etekler bağlanarak hazırlanmasının yanında mutlaka astar kullanılmasını da gerektiriyor. Çok daha net bir renge sahip tütü etek elde etmenin tek yolu bu. Bu da aynı zamanda dikiş makinası kullanımı demek. Eğer dikiş makinası kullanmadan bir model hazırlamayı planlıyorsanız tütü eteğin gerçek rengini ortaya koyabilmesi için astar gerekliliğini unutmayın.

(Visited 385 times, 1 visits today)

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Şubat 18, 2016

    farklı model hazırladım. Bloğumda da yaptığım ilk tütü modelleri olarak paylaştığım lila tütü etek, kırmızı siyah tütü etek modellerine bayıldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.