Tütü Etek Yapmak İçin Hangi Malzemeler Kullanılmalı

Tütü etek yapımı için kullanılan malzemeler oldukça kolay bulunabilen türden. Ancak gerek internet sitelerinde ve gerekse video paylaşım sitelerinde tütü etek yapmak için gerekli malzemelerden çok, tütü etek yapımı nedense ayrıntıya girmeden yüzeysel olarak anlatılmakta.

Bu yazımızda iyi bir tütü etek yapmak için gerekli olan malzemeleri ayrıntılarıyla yazmaya karar verdim. Malzemeler oldukça basit ancak bilinmesi gereken önemli bulduğum pek çok nokta var. Bunlardan biri kullanılması gereken tülün çeşidi, ikincisi ise tütü etek yapmak için gerekli olan kurdela ve lastiklerin doğru ebatlarda seçilmesi.

Öncelikle tütü etek yapmak için gerekli olan tülden bahsetmekte yarar var. Şöyle ki her tülden tütü etek yapılamıyor. Tülün normal tüllere göre çok daha sert ve kolay şekil alabilmesi önemli. Bu nedenle tül tercihinde benim seçimim kristal tül oldu. Kristal tüllerin de kalite kalite ayrıldığını da söylemeliyim. Yoğun olarak sipariş ettiğim tüllerin bir kısmı özellikle beyaz kristal tüller diğer renklere göre biraz daha yumuşak ve parlak. Pembe, lila, ten rengi, pudra, siyah ve kırmızı kristal tüller ise beyaz tüle oranla biraz daha sert bir yapıya sahip.

Petek Tül ve Kristal Tül Aynı Şey Değil

Tütü Etek Yapmak İçin Kristal TülÇoğu kimsenin tütü etek yapmaktan vazgeçme nedenlerinden birini de yanlış tül seçimi oluşturuyor. Çünkü tül satışı yapılan mağazalardan satın alırken kristal tül olarak belirtmenize rağmen elinde kristal tül olmayan mağazalar sizlere petek tülü önereceklerdir. Kristal tül ile petek tülün arasındaki en büyük fark ise petek tülün daha sert, mat ve deliklerinin daha büyük oluşu. Buna dikkat edilmeli ve mutlaka kristal tül bulmalısınız. Aksi taktirde tütü etek yapmak için harcayacağınız zamanın sonunda istediğiniz şekli ve görselliği yakalayabilmeniz oldukça zor. tütü etek yapmak için petek tül

Tütü Etek Yapmak İçin Hangi Genişlikte Lastik Seçilmeli

Gerek video paylaşım sitelerinde ve gerekse internet sitelerinde tütü etek yapımının anlatımlarına geniş yer veriliyor. Ancak burada üzerinde durulmayan ve aslında bir tütü eteğin gerçek görünümüne ulaşmasında büyük bir etken olan lastiğin hangi ebatlarda olması gerektiğini malesef bulamıyorsunuz.

tutueteklastiktutumodelleri

Tütü Etek Yapmak İçin Lastik

Tütü etekte kullanılan lastiğin yalnızca boyu değil, genişliği de önemli. Bel bölümü kemer gibi sarılsın isteniyorsa genişliği 3 cm olan lastik seçimi yeterli ve doğru bir tercih olacaktır. Ancak çok daha kabarık tütü etek modelleri yapabilmek için genişliği 1cm ile 2cm arasında değişen lastiklerin kullanımı tatminkar sonuçlar verebilir. Lastiğin boyunu ise yapmak istediğiniz etek için alacağınız beden ölçüsünün dörtte bir oranında daha kısa lastik tercih edilmeli. Çünkü lastikler tütü tülü bağlanması sırasında gerdirilecek ve bedenle tam ölçülü olacaktır. Bu oran denenmiştir.

Tütü Etek Yapmak İçin Keskin Bir Makas Gerekli

Tütü etek yapımında yorucu bir iş de tülün doğru bir şekilde kesilmesi. En az tül bağlama kadar yorucu bir duruma dönüşmemesi için makasınızın oldukça keskin olması gerekiyor.

 Tütü Etek Yapmak İçin Gerekli Olan Tülleri tulcu‘den uygun fiyata satın alabilirsiniz.

(Visited 2.623 times, 1 visits today)

Benzer Yazılar

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.