Tütü Gelinlik Modelleri 2015

Her genç kızın rüyasını süsleyen, nikahların ve düğünlerin vazgeçilmezi gelinliğin hikayesi, yaklaşık 4 bin yıl önce eski Mısır’daki genç kızların giydiği kat kat pileli beyaz keten kumaştan tasarlanan gelinliğe dayanıyor.
Gelinliğin hikayesi eski Mısır’a kadar uzanıyor. Yaklaşık 4 bin yıl önce, eski Mısır’da gelinler, üzerlerine kat kat pileli beyaz renkte keten kumaştan dikilen elbiseler giyerdi. Şimdi yeni yeni tasarlanan gelinlik modelleri genç kızların rüyalarını süslemeye başladı her biri ayrı güzel bu modellerde tütü modeli ele alınmış.

Straplez kesim gelinliklerde gördüğümüz, mısırda kullanılan katkat keten kumaş yerini üstüste dikilmiş tüllere bırakmış, buda gelinligin hem üstünüzde taşınmasını kolaylaştırmış hemde şıklığına şıklık katmış.
Son zamanlarda gördüğüm gelinliklerde fazlasıyla krem rengi kullanılıyor beyaz renk gelinlik modada yerini krem rengine bırakmış durumda hem gözümüze daha naif hem daha modern bu renk son zamanların en gözde rengi.
Tül üstüne fırfır atma tekniği ileride yerini hangi modele bırakır bilinmez ama şuan için gördüğüm en modern ve kibar gelinlik modelini siz evlenecek bayanlara tavsiye ediyoruz.
Sevgiler
Ceyda Özçelik

(Visited 190 times, 1 visits today)

Benzer Yazılar

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Merve dedi ki:

    Çok beğendim, çok başarılı olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.